Piškotová roláda

By Olga Pokorná      

Prosinec 25, 2014

3.0 1

Tato roláda je lehká, rozplívá se na jazyku a výhodou je, že do ní můžete dát cokoli, co doma najdete a vždy bude chutnat skvěle. V jednoduchosti je krása a tady platí, v jednoduchosti je chuť.

  • Prep: 15 MIN
  • Total Time: 35 MIN
  • 15 MIN

    20 MIN

    35 MIN

  • 4 porce

Ingredience

vejce - 4 ks

moučkový cukr - 160 g + 20 g

polohrubá mouka - 200 g

kypřící prášek - 1 lžička

marmeláda jahodová - 1 balení

banán - 2 ks

rum - 1 víčko

horká voda - 100 ml

Postup

Troubu předehřejeme na 180°C. Do mísy dáme žloutky, horkou vodu a 2/3 cukru. Šleháme asi 3 minuty, až směs zpění a zhoustne.

V druhé míse si vyšleháme do tuha bílky s 1/3 cukru. Vzniklý sníh pomalu vmícháme do žloutkové směsi.

Do odváženého množství mouky zamícháme lžičku kypřícího prášku a pořádně promícháme, aby byl prášek v celém množství mouky rovnoměrně a těsto nám při pečení rovnoměrně vyběhlo. Tuto směs pomalu vmícháme do směsi ze žloutků a bílků.

Těsto vylijeme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme asi 12 Minutes, až začnou okraje hnědnout a piškot vonět kuchyní.

Připravíme si dvě utěrky. Jednu namočíme do studené vody a dobře vyždímáme, druhou rozprostřeme na stůl a posypeme ji zbylým moučkovým cukrem.

Upečené těsto vyklopíme na pocukrovanou utěrku ( pečícím papírem nahoru) a na pečící papír rozporstřeme asi na 1 Minutes mokrou utěrku. Necháme zchladnout a pak zlehka sundáme utěrku i s papírem. Pomocí spodní pocukrované utěrky ještě vlahou roládu stočíme a necháme dobře vychladnout.

Vychladlou roládu rozvineme a potřeme marmeládou, do které jsme vmíchali rum, a těsně na hranu položíme banán, stočíme roládu a necháme ještě chvíli odpočinout, aby se roláda proležela.

Copyright © Olga Pokorná

00:00

1 Review

Miroslav Sázovský

Prosinec 26, 2014

Nemám moc rád marmelády, proto jsem si na této roládě tolik nepochutnal. Ničím neurazí a ten banán se rychle kazí. Takže jako zákusek po obědě pro celou rodinu určitě příjemné spestření.

All fields are required to submit a review.