Maca gelandina

  Zveřejněno dne   od   Bez komentáře

Maca-maka gelandina

Zaměřil jsem pozornost na superpotraviny, které vašemu tělu dodávají velké množství potřebných látek pro normální fungování. Maca je kořenová zelenina příbuzná tuřínu, která se pěstuje v sopečné půdě plné minerálů v peruánských horách. Tuto kořenovou zeleninu peruánští indiáni využívali po tisíce let a patří mezi adaptogeny.

  • Maca přispívá k regeneraci nadledvin, a tím zmírňuje účinky stresu.
  • Maca pomáhá kompenzovat negativní účinky stresu na hormonální úrovni.
  • Maca obsahuje stavební bloky neboli prekurzory serotoninu, což snižuje chuť na cukr.
    Maca je přírodním zdrojem fytoestrogenů.
  • Maca má díky obsahu vysoce hodnotných bílkovin, aminokyselin, vitamínů, minerálů a sterolů velmi významnou výživnou hodnotu. Může nejen zásobit organizmus potřebnými látkami, ale i příznivě ovlivňovat v něm probíhající procesy,  zvyšovat vitalitu, usnadňovat regeneraci sil při stavech vyčerpání a dlouhotrvající únavy a udržovat psychickou a fyzickou rovnováhu.

Zkušení sportovci doporučují pro vyšší výkony a rychlejší regeneraci Maca GELANDINA. U této varianty se při výrobě odstraňují těžko stravitelné škrobové části bulvy. Maca Gelandina má příjemnou, lehce karamelovou chuť.

Makou se nemůžete předávkovat, ale u této superpotraviny NEznamená více je lépe.

Doporučuje se dávkovat 2,5 g (asi 1 lžička) maKy denně. Během tréninku a těžkého období klidně i 7,5 g denně (polévková lžíce).


Autor: Miroslav Sázovský

Jako podnikatel a odborník v oboru stavebního skla jsem zjistil, že to nejdůležitější, co ze mně udělá superpodnikatele, je moje zdraví. Proto se věnuji svému tělu a tomu, co jím. Mám rád dobré jídlo, co pěkně vypadá a rád vařím recepty, které nenajdete v běžné restauraci. Podnikám ve stavebnictví a mohu vám pomoci se sklem. Více na www.sazovsky.cz.

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *